Učíme se chování uživatelů aneb Zeerat, super analytický nástroj pro web

Zeerat mac
Standard

Zní to jako silná slova, ovšem hned na úvod prozradím hlavní přednosti. Mimo toho, že jsou to čeští vývojáři, se jedná o moderní systém, který kombinuje řadu různých služeb. A prozatím i za velmi skvělé podmínky, totiž zdarma. Tedy jen 1000 kreditů, což znamená 1000 návštěvníků vašeho webu. Pojďme se ale podívat, co umí a ukáži vám zatím neveřejnou beta verzi administrace služby Zeerat.

No, jak začít. Asi tak, že pokud máte na správu vašeho webu, eshopu, jakékoliv stránky na internetu nějakého člověka, požádejte ho o implementaci. Za zkoušku nic nedáte a zjistíte zajímavé výsledky. Zeerat je komplexní nástroj kterým zjistíte, jak se vaši návštěvníci chovají, kde jsou mezery a slepé uličky v návrhu stránky nebo proč a s jakými chybami odcházejí ze stránek pryč. V rychlosti to nastíní následující video.

Já nyní budu psát o svých zkušenostech, povím vám o budoucích novinkách a hlavně vám ukážu nové cool rozhraní administrace. Starou verzi vám ani nebudu ukazovat. Je to zbytečné. Loga Pinterestu si nevšímejte, ve finální fázi jistě nebude 🙂 Administrace je zatím jen v angličtině, nicméně v současné době Zeerat využívají převážně české firmy jako třeba Rohlík.cz, Restu, Hotel.cz nebo slovenská televize Markíza.

zeerat_heatmaps

Hlavní stránka administrace vás vezme rovnou na heatmapy

Jak jsem již řekl, je to nástroj na sledování chování vašich uživatelů. Běžným způsobem jsou právě třeba heatmapy, tedy místa, kde lidí nejčastěji klikají, jezdí myší, nebo kam až stránku posunou. To vše Zeerat umí zobrazit. Skvělým pokrokem v tomto směru je rozlišování, na jakých zařízeních návštěvník stránku prohlížel a tedy i podpora mobilních a responzivních šablon, která není zatím moc rozšířená.

zeerat_heatmaps_click zeerat_heatmaps_move

zeerat_heatmaps_scroll zeerat_heatmaps_attention

Z výše uvedených obrázků lze vysledovat chování našich návštěvníků a také fakt, že většina má rozlišení jen 768 pixelů na výšku a je tedy při návrhu webu myslet na to, aby vše bylo vidět hned, tedy počítat s oknem 768 pixelů na výšku (reálně o něco méně, protože něco sežerou všemožné lištičky).

Vedle toho všeho kompletního přehledného zobrazení můžete ještě jednu, daleko lepší věc. Můžete se podívat na návštěvu každého jednotlivého uživatele, jak se choval, kudy jezdil kurzorem, kde klikal, jestli klikal do prázdného místa, nebo jestli měl nějaké problémy či chyby. Jednoduše si vyberete uživatele a pak už jen koukáte na video.

zeerat_errors

„Video“ přehrávač nahrané návštěvy a chybové hlášení, které se dotyčnému objevilo

Poslední novinkou je i párování emailových adres ke každému návštěvníkovi. Tedy pokud máte například eshop a dotyčný se přihlásí, v administraci Zeeratu vidíte, o koho se jedná (tedy jen emailovou adresu). V seznamu návštěvníků si také můžete vyfiltrovat jen ty, kterým během návštěvy vyskočila nějaká chyba a přehrát si jen tyto úseky. Uspoří to mnoho času.

zeerat_user_list 

Další užiteční funkcí je formulář, kterým můžete oslovit určité procentu návštěvníků, který u vás pobudou určitý čas. Přes něj se jich můžete zeptat, zda byli s návštěvou spokojení, či hledali, co potřebovali atd. Prozatím jsou jen předvyplněné formuláře, ale brzy si je budete moci vytvořit kompletně sami.

Formuláře jsou zatím jen předvolené. Vlastní si budete moci vytvářet během pár měsíců.

Pokud tam někdo takový přijde a vydrží požadovaný čas, zobrazí se mu stejný formulář, který jste si vybrali, navrhli a jeho výsledky se pak opět uloží do Zeeratu. Vy se na ně po té můžete podívat a třeba si vyfiltrovat ty špatné 🙂

zeerat_form

No tak teda nevím, co já dám za hodnocení

Prozatím mi došly myšlenky a vyzkoušené funkce, na některých se stále pracuje, další teprve budou. Nicméně je to momentálně nejlepší nástroj, jaký můžete najít. Uvidíme, jak se změní cenové poměry a jak moc se skrouhne Free tarif. Pojďme si vše ještě shrnout do jednotlivých bodů:

  • tarif zdarma pro 1000 návštěv za měsíc na jednom webu
  • sledování chování a pohybu uživatelů na vašem webu
  • filtrování návštěv s chybami, zabloudilců atd.
  • heatmapy pro kliky, skrolování, pohyb myši,…
  • párování mailů k návštěvníkům
  • super nástroj pro všemožné úpravy, ať už designu, tak i přístupu k návštěvníkům a jejich konverzi na stálé návštěvníky, případně zákazníky

Pokud by náhodou někomu nestačilo 1000 kreditů na měsíc, mám pro vás skvělou zprávu. Podělím se s vámi o kód na 3 měsíce zdarma. Zašlete na mail hello@zeerat.com mail, do kterého umístěte kód ZR2016. Jak jednoduché. Samozřejmě z mailu, který budete používat/používáte do administrace této služby. Tak pojďte Zeerat na vaše návštěvníky 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *