Lenovo NBD záruka aneb bez notebooku i týden

Lenovo gogo
Standard

Lenovo. Ještě před vznikem tohoto názvu skvělá značka notebooků (IBM), po té to jde stále z kopce. Povím vám příhodu s jedním ze 40 notebooků, které jsme kupovali do firmy. Jedná se o model ThinkPad L540, což je mimo toho zpracování z recyklovaného plastu (minimálně tak působí) slušný notebook s 15,6” Full HD matným displejem, Core i5 architektury Haswell a příjemným Clickpadem.

lenovo l540Horší je to ale s podporou a servisem. Jeden z notebooků zacykleně bootoval. Zjistili jsme, že na vině je základní deska. Z technické podpory jsme byli odkázáni na výhradní servis pro řadu Think (ThinkPad, ThinkStation) KTS Praha. Technická podpora mi také potvrdila, že máme záruku NBD.

Ovšem nepleťte si NBD, což je anglická zkratka Next Business Day, u společnosti Lenovo a Dell. U Dellu k vám druhý den od nahlášení závady přijede technik a problém opraví nebo rovnou vymění část či celý produkt. U Lenova to znamená, že se vám do druhého dne od nahlášení závady vůbec ozvou. Technik pak přijede zpravidla až do 3 dnů. V našem případě ale KTS Praha musel objednávat základní desku, takže se vše ještě protáhlo. Výsledek?

Dell NBDVe středu 6. 8. jsem závadu nahlásil, mailem, protože v KTS Praha jsou jen do 16 hodin. Další den jsem dostal odpověď, že si nechali poslat základní desku a že příští týden se ozvou. V pondělí 11. 8. se ozvali, že mají základní desku a že další den přijdou. 12. 8. dorazil starší pán a desku nám vyměnil. Vše se zdálo funkční. Převzal jsem opravený notebook a rozloučil se. Vše jsem ještě vyzkoušel a vše fungovalo.

notebook angryPřišlo ovšem pondělí 18. 8. a chtěl jsem tento notebook připravit na předání zaměstnanci. Překvapením bylo, že po zapnutí se roztočil ventilátor na plné otáčky a běžel tak stále. Po prvotním vzteku jsem přípravu nechal na další den. Další den jsem se tedy rozhodl podívat se na to sám. Výsledkem bylo to, že když jsem s notebookem různě kroutil, ventilátor se zpomalil. Bylo mi tedy jasno. Otevřel jsem spodní dekl a podíval se na šrouby. Důvodem bylo to, že pan technik některé utáhl až kdo ví kam a jiné nebyly dotažené vůbec. Deska tedy byla zkřivená. Stačilo povolit šroubky, dotáhnout je správně a bylo hotovo.

A to je konec dnešního příběhu. Nedovedu si představit, že by to byl již používaný notebook nebo nedej bože pracovní stanice a dotyčný by týden nemohl pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *